Dne 30. 6. 2016 pořádalo Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram pro klienty Domova seniorů a pro klienty Pečovatelské služby akci Opékání špekáčků na Sobeňském rybníku u Rožmitálu pod Třemšínem.

Pro všechny byly zajištěny špekáčky ve formě sponzorského daru od firmy Zeman maso uzeniny. Pečivo na akci zajistila firma Pekárna - cukrárna Hořovice za symbolickou cenu, kdy navíc na naše klienty tento rok čekala „malá“ změna v podobě minikoblížky, namísto sladkého koláčku a setkala se s velkým úspěchem.

Počasí nám nejprve nepřálo, ale nakonec se umoudřilo, takže klienti mohli spolu s pečovatelkami vyrazit na procházky okolo krásného rybníčku nebo do příjemně voňavého lesíka. Většina klientů se bavila tancem, ke kterému hrál pan Zrno, popovídáním s přáteli nebo jen posezením a posloucháním příjemné hudby. Nejdůležitější ale bylo, že se všichni na chvíli zastavili, doma nechali všelijaké své chmury, trápení, neduhy a užili si krásné odpoledne ve společnosti milých lidí. To bylo splněno řekla bych na výbornou.

Velkým potěšením bylo, že si ve svém nabitém programu našla chvilku a navštívila nás paní místostarostka Mgr. Alena Ženíšková, která si s klienty opekla špekáčky a popovídala s nimi o jejich starostech a radostech. Tímto jí velmi děkujeme za příjemnou návštěvu a čas, který si na nás udělala.

Tato akce jistě není poslední, čekají Vás další zajímavé výlety. Máte se určitě na co těšit a my doufáme, že se všichni rádi zúčastníte.

Lenka Jarešová
Asistentka ředitele, koordinátor a metodik Záchytné protialkoholní stanice

Přehled poskytovaných služebklikněte na více informací: